Marketing internetowy - Google AdWords i inne reklamy na witrynach w sieci

News

Na pewno każdy z nas przeglądając najróżniejsze strony internetowe natrafił na wiele różnych reklam. Zarówno są te, które ludzi denerwują, ponieważ wyświetlają się i zasłaniają całkowicie stronę internetową, ciężko je zamknąć i na pewno nie zachęcają do skorzystania z treści tej reklamy, jednak to nie są zwykłe reklamy a raczej wirusy i malware, które często działają na granicy prawa lub są z nim sprzeczne. Istnieje również druga grupa reklam, te, które mają swoje miejsce specjalnie przeznaczone tylko dla nich na stałe na witrynie internetowej.

Są one ładnie wkomponowane w witrynę i to miejsce jest po prostu sprzedawane, właściciele stron tego typu po prostu zarabiają na takich reklamach. Te narzędzia marketingu są bardzo opłacalne, po pierwsze jeśli damy swoją reklamę do serwisu google to on automatycznie znajdzie taką witrynę internetową, która będzie mniej więcej zgodna z treścią strony i kolorystyką. Dodatkowym atutem jest na pewno fakt, że płacimy dokładnie tyle, ile razy nasza reklama będzie wyświetlona. Jest to bardzo uczciwy układ, ponieważ w innym przypadku zawsze można by mieć pretensje, że nasza reklama znajduje się na słabo popularnej stronie, kiedy inne reklamy są taki sam okres czasu na bardzo popularnych witrynach.

Takie wyjście gwarantuje uczciwość wobec wszystkich reklam, wykupując na przykład 10 000 wyświetleń naszej reklamy może ona zarówno być przez miesiąc na mało popularnej stronie jak i tylko tydzień na bardzo dobrze prosperującej witrynie, na którą dziennie wchodzi kilka tysięcy osób. Cena zawsze będzie ta sama a reklama trafi do takiej samej liczby odbiorców. Inną możliwością jest także wykupienie reklamy, gdzie zapłacimy tylko i wyłącznie za kliknięcia. To się opłaca najbardziej, ponieważ każde kliknięcie daje naszej stronie większą popularność co może także bardzo pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony internetowej. Wiele osób trudni się tak zwanym klikaniem w reklamy, dają oni wtedy całe mnóstwo uczciwych odwiedzeń strony internetowej, przeglądają ją przez około 30 sekund, dzięki czemu roboty Google, które odpowiadają za pozycjonowanie automatycznie podwyższają popularność tej strony.

Im więcej tego typu reklam wykupimy tym wyższa pozycja naszej witryny będzie w internetowych wyszukiwarkach. Dodatkowo należy dodać, że my praktycznie mamy za zadanie jedynie dostarczyć daną reklamę do serwisu Google, dalej wszystko już będzie wykonywane automatycznie, nie musimy szukać witryn i miejsc o dokładnie takich wymiarach jak nasza reklama, niczym się nie musimy przejmować.