Marketing internetowy a portale społecznościowe

News

W dzisiejszych czasach to na portalach społecznościowych toczy się bardzo duża część naszego życia, przeglądamy aktualności, śledzimy naszych ulubionych artystów, obserwujemy znajomych, ale także pokazujemy co nas interesuje, dajemy tak zwane "like" firmom, które lubimy, możemy je tam również ocenić. Facebook, twitter, instagram i inne portale społecznościowe mają ogromną siłę i także są niejednokrotnie wykorzystywane do marketingu internetowego.

Dodanie własnej firmy na facebook praktycznie nic nie kosztuje, jeśli mamy sporą grupę odbiorców i dużo klientów to nie będzie problemu z rozkręceniem aktywnego fanpage na facebooku czy zebrania odpowiedniej ilości obserwujących nas osób na innych portalach. Tego typu miejsca służą nie tylko do informowania klientów, raczej jest to wykorzystywane do interakcji z klientami, na facebooku najróżniejsze firmy takie jak sklepy internetowe, kluby, dyskoteki, firmy budowlane, fryzjerzy, studia piękności i na prawdę firmy z każdej dziedziny wykorzystują fakt obserwacji przez duże grono osób do organizacji konkursów, które polegają na dalszym promowaniu tej strony, czyli naszej firmy pośród swoich znajomych.

Dzięki temu mogą oni uzyskać jakieś nagrody, najczęściej są to zaproszenia na jakieś eventy, darmowe zabiegi czy jakieś prezenty. Jest to idealna forma do kontaktu z potencjalnymi klientami, odczuwają wtedy oni z nami pewną bliskość i zaczynają nam ufać, chętniej będą dokonywali zakupu towarów czy usług w naszym sklepie. Dobry marketing to podstawa, trzeba sobie zapewnić dobrą renomę, stałą grupę klientów o którą będziemy dbać a właśnie organizacja różnego rodzaju konkursów na portalach społecznościowych to znakomity pomysł na docenienie stałych klientów, ale także na zdobycie nowych, ponieważ osoby biorąc udział w różnego rodzaju konkursach automatycznie nas reklamują wśród swoich znajomych - a o to nam przecież chodzi, za jednym razem i przy bardzo niskim koszcie doceniamy swoich stałych klientów i zdobywamy nowych.

Konto na portalu społecznościowym dzisiaj staje się wręcz niezbędne, wszystkie kluby, dyskoteki, firmy mają już swoje konta na tego typu portalach, informują tam o nowościach, wrzucają zdjęcia z imprez i organizują właśnie różne konkursy. Trzeba potrafić wykorzystać fakt, że dzisiaj facebook, instagram i twitter posiadają ogromną moc reklamy, są one dla nas darmowe (choć oczywiście istnieje wiele płatnych możliwości jeszcze większego rozreklamowania strony na portalu) i co ważne na prawdę w dzisiejszych czasach ogromna większość ludzi posiada dostęp do chociażby facebook'a.